N euročný
Ján Neuročný
en | sk

Projects

Skracovač dlhých URL

Skracovač internetových adries je môj najstarší aktívny projekt. Prevádzkujem ho už od roku 2012. Od tej doby prešiel mnohými funkčnými a dizajnovými zmenami. Je dostupný v troch jazykoch. Ako prvý na Slovensku som dal v tomto type stránky možnosť návštevníkom vybrať si doménu skrátenia - akú doménu bude mať ich skátená adresa. Momentálne sú štyri. Medzi nimi aj doména, ktorá obsahuje písmeno "ľ". Tým pádom okrem prvenstva vo výbere domény skrátenia má tento skracovač na Slovensku aj prvenstvo v možnosti skrátenia na doménu obsahujúcu diakritický znak.

Nájdete na: sdu.sk | 0a.sk | ľa.eu | 5du.pl | skrat.it

Policajné Hliadky

Portál pre motoristov o aktuálnych dopravných policajných hliadkach na Slovensku podľa Ministerstva vnútra SR, s textovým a grafickým prehľadom priemerných cien PHM.

Nájdete na: policajnehliadky.sk | policajneradary.sk

eMeteo

Projekt eMeteo vznikol zo dňa na deň. Mal som voľné Raspberry Pi 3, z ktorého som plánoval urobiť domácu amatérsku meteostanicu a s dátami, ktoré zbiera sa podeliť s ostatnými prostredníctvom webstránky. Pár dní web bežal na subdoméne, no potom som prišiel nápad spraviť z tohto webu rozšírenejší projekt, ktorý bude "počítať" aj s pripojením ďalších meteostaníc v budúcnosti. Našiel som super doménu emeteo.sk, ktorej aj česká verzia emeteo.cz bola voľná, pre prípad, že by bola nejaká meteostanica umiestnená aj v Česku, tak som ich zakúpil obe :) Podrobnejšie informácie o projekte a meteostaniciach nájdete na webe projektu.

Nájdete na: emeteo.sk | emeteo.cz

Channel YouTube

Youtube prestal pre nových "obyčajných ľudí" podporovať vytváranie tzv. username, čiže pekných adries (youtube.com/BagocinaYT) pre svojkanál. Služba ChannelYoutu.be je podobná ako skracovač, no je tam možné skracovať iba URL adresy YouTube kanálov a vytvoriť tak jednoduchú a zapamätateľnú adresu pre svoj kanál.

Nájdete na: channelyoutu.be

Mnoho rozpracovaných

Okrem pracovných projektov mám rozpracované ďalšie tri súkromné projekty, ktoré uzrú svetlo sveta dúfam čo najskôr, keďže deň má len 24 hodín, je ťažké skĺbiť prácu a súkromné projekty aj s inými faktormi. Domény ani témy zatiaľ prezrádzať nebudem, ale keď budú spustené, dám o nich vedieť či už na Facebooku ale aj v tejto podstránke.

           
© Ján Neuročný 1994 - 2024